Список предметов
Декретні у підприємця
5 / 5

Декретные у предпринимателя

Физические лица предприниматели (независимо от системы налогообложения) имеют право на получение материального обеспечения и социальных услуг при условии уплаты ЕСВ. Напомним, что до 1 января 2016 года для получения выплат по больничному листу в связи с беременностью и родами, частным предпринимателям (для всех систем налогообложения: как на упрощенной, так и на общей системе) необходимо было заключать «добровольные» договора страхования на уплату повышенного единого социального взноса (ЕСВ). То есть, без уплаты ЕСВ по увеличенной ставке, женщины-ФЛП не являлись застрахованными лицами и, соответственно, не имели права на получение больничных в период болезни или в случае ухода в отпуск по беременности и родам.

На сегодняшний день для получения декретных выплат женщине-частному предпринимателю достаточно уплачивать ЕСВ и не иметь задолженности. Это обусловлено тем, что согласно Постановлению КМУ № 85 от 18.02.2016 года, сумма ЕСВ, выплачиваемая предпринимателями, распределяется между всеми фондами социального страхования. Таким образом, при оплате ЕСВ физлица-предприниматели имеют право на получение больничных и декретных от Фонда социального страхования по ВПТ (временной потери трудоспособности).

Декретні у підприємця

Фізичні особи підприємці (незалежно від системи оподаткування) мають право на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг за умови сплати ЄСВ. До 1 січня 2016 року для отримання виплат за лікарняним листком в зв'язку з вагітністю та пологами, приватним підприємцям (на всіх системах оподаткування: як на спрощеній, так і на загальній системі) необхідно було укладати «добровільні» договори страхування про сплату підвищеного єдиного соціального внеску (ЄСВ). Тобто, без сплати ЄСВ за збільшеною ставкою, жінки-ФОП не були застрахованими особами і, відповідно, не мали права на отримання лікарняних в період хвороби або в разі виходу у відпустку по вагітності та пологах.

На сьогоднішній день для отримання декретних виплат жінці-приватному підприємцю достатньо сплачувати ЄСВ і не мати заборгованості. Це обумовлено тим, що відповідно до Постанови КМУ № 85 від 18.02.2016 року, сума ЄСВ, що виплачується підприємцями, розподіляється між усіма фондами соціального страхування. Таким чином, при оплаті ЄСВ фізособи-підприємці мають право на отримання лікарняних та декретних від Фонду соціального страхування з ТВП (тимчасової втрати працездатності).

Как предпринимателю оформить декретные выплаты?

Оформление декретных выплат для частных предпринимателей производится через Фонд соцстрахования по временной нетрудоспособности по месту регистрации. Для этого необходимо подать в Фонд социального страхования по временной утрате работоспособности (ВУР) следующий пакет документов:

ü заявление-расчет, форма которого утверждена Постановлением правления Фонда социального страхования по ВПТ № 26 от 22.12.2010 года;

ü справку из территориальной фискальной службы (налоговой) об уплате единого взноса или копии квитанций об уплате ЕСВ за расчетный период;

ü копию больничного (листка нетрудоспособности).

Предпринимателям, использующим печать, следует ее взять с собой для заверения заявления.

Як підприємцю оформити декретну виплати?

Оформлення декретних виплат для приватних підприємців проводиться через Фонд соцстрахування з тимчасової непрацездатності за місцем реєстрації. Для цього необхідно подати до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ТВП) наступний пакет документів:

ü заяву-розрахунок, форма якого затверджена Постановою правління Фонду соціального страхування з ТВП № 26 від 22.12.2010 року;

ü довідку з територіальної фіскальної служби (податкової) про сплату єдиного внеску або копії квитанцій про сплату ЄСВ за розрахунковий період;

ü копію лікарняного (листка непрацездатності).

Підприємцям, які використовують печатку, слід її взяти з собою для затвердження заяви.

Как женщине-ФЛП рассчитать сумму помощи по беременности и родам?

Расчет денежных сумм пособия по беременности и родам для предпринимателей производится в соответствии с Постановлением Кабинета Министров Украины «Об исчислении среднего дохода для расчета выплат по общеобязательному государственному социальному страхованию». Так, сума декретных выплат в расчете на месяц не должна превышать размера максимальной величины базы начисления ЕСВ и не может быть меньше минимальной зарплаты, установленной на момент наступления страхового случая (ч. 2 ст. 26 ЗУ «О социальном страховании»).

Як жінці-ФОП розрахувати суму допомоги по вагітності та пологах?

Розрахунок грошових сум допомоги по вагітності та пологах для підприємців здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про обчислення середнього доходу для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням». Так, сума декретних виплат в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ і не може бути менше мінімальної зарплати, встановленої на момент настання страхового випадку (ч. 2 ст. 26 ЗУ «Про соціальне страхування»).

Документы для декретных выплат

Процедура оформления помощи по беременности и родам в Украине в 2017 году производится на основании такого перечня документов:

  • заявление матери;

  • справка медучреждения;

  • копия идентификационного кода;

  • копия паспорта (1,2 страницы и прописка);

  • справка из Пенсионного Фонда (для предпринимателей).

Документи для декретних виплат

Процедура оформлення допомоги по вагітності та пологах в Україні в 2017 році проводиться на підставі такого переліку документів:    

  • заява матері;

  • довідка медустанови;

  • копія ідентифікаційного коду;

  • копія паспорта (1,2 сторінки та прописка);

  • довідка з Пенсійного Фонду (для підприємців).

 

0  


 Соцiальнi виплати | Описание курса