СЧЕТ 30 «Касса»
Движение и наличие денежных средств в наличности, которые хранятся в кассе, как в национальной, так и в иностранной валюте, учитываются на счете 30 "Касса", который подразделяется на субсчета:
- на субсчете 301 "Касса в национальной валюте" ведется учет наличия и движения наличности в национальной валюте в кассе .
- на субсчете 302 "Касса в иностранной валюте" учитываются наличие и движение наличности в иностранной валюте в кассе .
|
РАХУНОК 30 «Каса»
Рух і наявність грошових коштів у готівці, які зберігаються в касі, як у національній так і в іноземній валюті, обліковуються на рахунку 30 "Каса", що розподіляється на субрахунки:
- на субрахунку 301 "Каса в національній валюті" ведеться облік наявності та руху готівки в національній валюті в касі .
- на субрахунку 302 "Каса в іноземній валюті" обліковуються наявність та рух готівки в іноземній валюті в касі .
|
Кассовые операции оформляются приходными кассовыми ордерами и расходными документами.
К приходным кассовым документам принадлежит:
- приходный кассовый ордер ф. КО-1. Подписывается главным бухгалтером или лицом, уполномоченным руководителем предприятия.
К расходным документам относятся:
- расходный кассовый ордер ф. КО-2,;
- расчетно-платежная ведомость ф. П-49;
- платежная ведомость ф. П-53.
Документы на выдачу наличных должны подписывать руководитель и главный бухгалтер или сотрудник предприятия, который на это уполномочен руководителем.
Исправления в кассовых ордерах и расходных ведомостях запрещаются.
Учет кассовых операций учреждения ведется в книге ф. КО-4. Учреждение или организация, которая является юридическим лицом и имеет кассу, ведет одну кассовую книгу. Листы кассовой книги должны быть пронумерованы, прошнурованы и скреплены оттиском печати юридического лица. Количество листов в кассовой книге заверяется подписями руководителя и главного бухгалтера юридического лица. Исправления в кассовой книге, как правило, не допускаются. Если исправления сделаны, то они заверяются подписями кассира, а также главного бухгалтера или лица, его замещающего.
При электронной форме ведения кассовых операций "Вкладной лист кассовой книги" и "Отчет кассира" в течение года хранятся кассиром отдельно за каждый месяц. Начиная с нового календарного года, кассовая книга на электронных носителях ведется с 1-го числа.
|
Касові операції оформляються прибутковими касовими ордерами та видатковими документами.
До прибуткових касових документів належить:
- прибутковий касовий ордер ф. КО-1. Підписується головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником підприємства.
До видаткових документів належать:
- видатковий касовий ордер ф. КО-2,;
- розрахунково-платіжна відомість ф. П-49;
- платіжна відомість ф. П-53.
Документи на видачу готівки мають підписувати керівник і головний бухгалтер або працівник підприємства, який на це уповноважений керівником.
Виправлення в касових ордерах та видаткових відомостях забороняються.
Облік касових операцій установи ведеться у книзі ф. КО-4. Установа чи організація, що є юридичною особою і має касу, веде одну касову книгу. Аркуші касової книги мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені відбитком печатки юридичної особи. Кількість аркушів у касовій книзі засвідчується підписами керівника і головного бухгалтера юридичної особи. Виправлення в касовій книзі, як правило, не допускаються. Якщо виправлення зроблені, то вони засвідчуються підписами касира, а також головного бухгалтера або особи, що його заміщує.
При електронній формі ведення касових операцій "Вкладний аркуш касової книги" та "Звіт касира" протягом року зберігаються касиром окремо за кожний місяць. Починаючи з нового календарного року, касова книга на електронних носіях ведеться з 1-го числа.
|